Podujatia a publikácie
header 01

V sobotu 17. júna 2017 sa v obci Špačince konalo podujatie s názvom Popoludnie pre všetkých. A naozaj, bolo pre všetkých. Nafukovací hrad, autodrom, detský reťazák, maľovanie na tvár, mnoho súťaží; a to je len časť z pripravenej zábavy pre deti. A deti sa fakt bavili. Rozžiarené očká, úsmevy na všetky strany, spokojní rodičia, i starí rodičia. Divadielko o pirátoch vrátilo nielen deti, ale i dospelých do bezstarostných detských čias. Ukážka psieho výcviku nám zas ukázala, že psy nie sú len na okrasu, ale sú to aj naozaj užitočné a múdre zvieratá.

Počasie, ktoré vyzeralo, že už- už pokazí celú zábavu si to napokon rozmyslelo. Raz zamračené, raz sa predralo spomedzi mraky aj slniečko, ale hlavne, že nepršalo. A tak sa odohral aj priateľský futbalový zápas, v ktorom jedno družstvo tvorili vybraní starostovia zo ZMO a druhý tím tvoril výber slovenských hokejistov a futbalistov. Samozrejme, nešlo ani tak o výsledok, ako o zábavu.  

Po zápase každý čakal na hosťa, ktorý je známy z televíznych obrazoviek. Štefan Skrúcaný. Nielen výborný zabávač, ale i plnohodnotný spevák. Všetci sme spievali s ním známe pesničky a pri niektorých sme sa vrátili do čias, kedy s Mirom Nogom tvorili nerozlučných zabávačov. Haraší mi z teba Yoko... spievali takmer všetci. Po odspievaných pesničkách, vypovedaných vtipoch, prišla na rad hviezda podujatia- Dara Rolins. Áno, Dara Rolins. To už ale, bol areál ihriska, kde sa podujatie konalo, naplnený. Za búrlivého potlesku, výskania a mávania sa na pódiu zjavila obľúbená speváčka. V Špačiniach to vrelo. Dara so svojimi dvomi tanečníčkami priniesla toľko pozitívnej energie, že z jej vystúpenia sa rozprúdila zábava, ktorej koniec bol v nedohľadne. Po nej sa nikomu nechcelo skončiť a tak zábava, hudba, spev pokračovali ešte dlho. Do tanca a do dobrej nálady hrali hudobné skupiny. A nechýbal ani krásny ohňostroj.

Tlieskame a ďakujeme, lebo po Dni zdravia, ktoré sme organizovali s obcou Biely Kostol, sa organizátorom a obce Špačince táto akcia naozaj vydarila. Tešíme sa opäť o rok!